SiePomaga

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

SiePomaga

Rozlicz PIT Online

pitax.pl

Pobierz program

pitax.pl


Formularz PIT

pitax.pl


Kalendarz

Styczeń 2022

Pon Wto Śr Czw Pi Sob Nie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
.

Aktualnie online

-> Gości online: 1

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 21
-> Najnowszy użytkownik: Paulina

Facebook LikeSzkolenie "TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO NA START"

Szkolenie "TŁUMACZ JĘZYKA MIGOWEGO NA START"Szkolenie odbędzie się 15.12.2021 w środę o godzinie 17.00. Będzie prowadzone na platformie ZOOM i będzie trwało około 90 minut. Link zostanie wysłany przed zajęciami drogą email.

Szkolenie dotyczyć będzie informacji dotyczących:
- kim jest tłumacz języka migowego
- praca tłumacza
- prawo do odmowy i odpoczynku
- wdzięczność
- feedback
- jak się zareklamować

Szkolenie kierowane jest do słyszących osób chcących zostać tłumaczami czy też będącymi tłumaczami wiele lat. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Inwestycja to:
- 30,00 zł bez zaświadczenia
- 45,00 zł z zaświadczeniem

Szkolenie prowadzi Katarzyna Matysik tłumacz, lektor, surdopedagog, wiceprezes Stowarzyszenia Migaj Sercem.

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy na kmatysik@migajsercem.org.pl

https://fb.me/e/1...

Szkolenie prowadzone w języku mówionym.

Punkt Pomocy Okresowej

Punkt Pomocy OkresowejCały czas się rozwijamy i pomagamy jak tylko możemy. Tym razem wzięliśmy udział w AKCJI MENSTRUACJA.

U nas na drzwiach ul.Libana 12 p II pok. 205 znajdziecie PUNKT POMOCY OKRESOWEJ (bezpłatne podpaski, tampony, wkładki).

A tutaj dokładny opis akcji, zapraszamy do lektury:

Akcja Menstruacja jest pierwszą organizacją w Polsce, która walczy z ubóstwem i tabu menstruacyjnym. Według raportu Kulczyk Foundation 4% Polek nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. Czyli blisko 50 000 kobiet każdego miesiąca staje przed wyborem: posiłek czy podpaska?

Celem fundacji jest długofalowa pomoc osobom menstruującym. Fundacja współpracuje z organizacjami pozarządowymi, organizując zbiórki produktów menstruacyjnych w całym kraju i aktywnie działając w mediach, aby zwiększyć świadomość ubóstwa menstruacyjnego w Polsce. Aktualne projekty, nad którymi pracuje Akcja Menstruacja:
• „Hej, dziewczyny!" to projekt, którego celem jest przełamywanie barier edukacyjnych podczas okresu i zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego wśród nastolatek za pomocą pudełek z darmowymi środkami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach. Każda szkoła objęta projektem będzie otrzymywała co miesiąc zapas środków higienicznych, które umieszczane będą w oznakowanym pudełku w toalecie. Fundacja planuje także przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat okresu oraz wydanie poradnika na temat prawidłowego dystrybuowania środków menstruacyjnych, by każdy właściwie podchodził do problemu ubóstwa menstruacyjnego wśród uczennic.
• Punkt Pomocy Okresowej to mała szafka o wielkiej mocy, z której każda osoba będzie mogła wziąć produkty menstruacyjne. Dzięki PPO osoby dotknięte ubóstwem menstruacyjnym będą mogły anonimowo i natychmiastowo uzyskać pomoc. Naszym celem jest umieszczenie Punktów Pomocy Okresowej w każdym województwie, a później w każdym powiecie. PPO to także miejsce, gdzie każda osoba dobrej woli może zostawić paczkę środków higienicznych i tym samym przyczynić się do walki z ubóstwem menstruacyjnym. Chcemy, by Punkty Pomocy Okresowej stały się symbolem wzajemnej solidarności i rozpoczęły dyskusję na temat pomocy na tej płaszczyźnie.
• Padsharing czyli okresowa sieć wsparcia to najnowszy projekt fundacji Akcja Menstruacja. Projekt zakłada łączenie osób potrzebujących z osobami, które są chętne pomagać. Dzięki pośrednictwu fundacji przekazanie środków menstruacyjnych może być w pełni anonimowe. Każda osoba potrzebująca pomocy zgłasza jakiego typu środki są jej najbardziej potrzebne i osoba wspierająca zamawia odpowiednie produkty w wybranym Rossmannie.

Zachęcam też do zaglądnięcia na naszą stronę: https://www.akcja...ruacja.pl/ oraz poczytać o ubóstwie menstruacyjnym na wikipedii: https://pl.wikipe...struacyjne.

Wigilia i Mikołajki

Wigilia i MikołajkiSerdecznie zapraszamy

Otwieramy się dla najmłodszych

Otwieramy się dla najmłodszychJuż od stycznia ruszamy z zajęciami dla najmłodszych. Jesteście zainteresowani? Chcecie zapisać swoją pociechę? Piszcie do nas lub dzwońcie.

Czy macie taki zestaw? Czy używacie na co dzień? Czy możecie powiedzieć czy dobrze się Wam z tym pracuje?
A może chcielibyście aby Wasze dziecko pracowało z takim materiałem?
Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Święto Głuchych i Języków Migowych

Święto Głuchych i Języków MigowychJak ten czas leci...
Już październik, a my przecież mieliśmy fajną imprezę na koniec wrześniaUśmiech

Święto Głuchych i Języków Migowych obchodziliśmy również w stowarzyszeniu w dniu 26.09.2021.
Było super, pełno jedzenia, zabawne konkursy i świetni ludzie!

Parę zdjęć znajdziesz w naszej Galerii: http://www.migajs...lbum_id=81

Visitors by day

Visitors : 3443112
Website opened since 3244 days
1061 visitors / day
Wygenerowano w sekund: 0.24
3,443,112 unikalne wizyty