SiePomaga

Siepomaga.pl: wolontariat, pomoc dzieciom, potrzebującym, zwierzętom

SiePomaga

Rozlicz PIT Online

pitax.pl

Pobierz program

pitax.pl


Formularz PIT

pitax.pl


Kalendarz

Czerwiec 2022

Pon Wto Śr Czw Pi Sob Nie
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
.

Aktualnie online

-> Gości online: 2

-> Użytkowników online: 0

-> Łącznie użytkowników: 21
-> Najnowszy użytkownik: Paulina

Facebook LikePunkt Pomocy Okresowej

Punkt Pomocy OkresowejCały czas się rozwijamy i pomagamy jak tylko możemy. Tym razem wzięliśmy udział w AKCJI MENSTRUACJA.

U nas na drzwiach ul.Libana 12 p II pok. 205 znajdziecie PUNKT POMOCY OKRESOWEJ (bezpłatne podpaski, tampony, wkładki).

A tutaj dokładny opis akcji, zapraszamy do lektury:

Akcja Menstruacja jest pierwszą organizacją w Polsce, która walczy z ubóstwem i tabu menstruacyjnym. Według raportu Kulczyk Foundation 4% Polek nie ma pieniędzy na zakup środków higienicznych. Czyli blisko 50 000 kobiet każdego miesiąca staje przed wyborem: posiłek czy podpaska?

Celem fundacji jest długofalowa pomoc osobom menstruującym. Fundacja współpracuje z organizacjami pozarządowymi, organizując zbiórki produktów menstruacyjnych w całym kraju i aktywnie działając w mediach, aby zwiększyć świadomość ubóstwa menstruacyjnego w Polsce. Aktualne projekty, nad którymi pracuje Akcja Menstruacja:
• „Hej, dziewczyny!" to projekt, którego celem jest przełamywanie barier edukacyjnych podczas okresu i zmniejszenie skali ubóstwa menstruacyjnego wśród nastolatek za pomocą pudełek z darmowymi środkami menstruacyjnymi w szkolnych toaletach. Każda szkoła objęta projektem będzie otrzymywała co miesiąc zapas środków higienicznych, które umieszczane będą w oznakowanym pudełku w toalecie. Fundacja planuje także przeprowadzenie zajęć edukacyjnych na temat okresu oraz wydanie poradnika na temat prawidłowego dystrybuowania środków menstruacyjnych, by każdy właściwie podchodził do problemu ubóstwa menstruacyjnego wśród uczennic.
• Punkt Pomocy Okresowej to mała szafka o wielkiej mocy, z której każda osoba będzie mogła wziąć produkty menstruacyjne. Dzięki PPO osoby dotknięte ubóstwem menstruacyjnym będą mogły anonimowo i natychmiastowo uzyskać pomoc. Naszym celem jest umieszczenie Punktów Pomocy Okresowej w każdym województwie, a później w każdym powiecie. PPO to także miejsce, gdzie każda osoba dobrej woli może zostawić paczkę środków higienicznych i tym samym przyczynić się do walki z ubóstwem menstruacyjnym. Chcemy, by Punkty Pomocy Okresowej stały się symbolem wzajemnej solidarności i rozpoczęły dyskusję na temat pomocy na tej płaszczyźnie.
• Padsharing czyli okresowa sieć wsparcia to najnowszy projekt fundacji Akcja Menstruacja. Projekt zakłada łączenie osób potrzebujących z osobami, które są chętne pomagać. Dzięki pośrednictwu fundacji przekazanie środków menstruacyjnych może być w pełni anonimowe. Każda osoba potrzebująca pomocy zgłasza jakiego typu środki są jej najbardziej potrzebne i osoba wspierająca zamawia odpowiednie produkty w wybranym Rossmannie.

Zachęcam też do zaglądnięcia na naszą stronę: https://www.akcja...ruacja.pl/ oraz poczytać o ubóstwie menstruacyjnym na wikipedii: https://pl.wikipe...struacyjne.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.23
3,504,610 unikalne wizyty